Belka
Środa, 27 Marca 2019   imieniny: Lidia, Ernest, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ŚWINOUJŚCIE WIOSNA

 
Znany przede wszystkim jako fotografik a nie znamy zupełnie jako filmowiec Pan Krzysztof Chomicz ze Świnoujścia (laureat między innymi nagrody National Geographic) w 2017 r. wyprodukował dwa filmy przyrodnicze o ptakach i zwierzętach, które jego obiektywy napotykały w Krainie 44 Wysp i Delty Wstecznej Świny. Miałem ten szczególny zaszczyt, że mogłem obserwować fazy powstawania tych nieprawdopodobnych filmów, od których nie można oderwać oczu by nie umknęło nawet najmniejsze ujęcie. Oglądając te filmy człowiek nawet sobie nie zdaje sprawy, jakim wielkim bogactwem natury dysponuje region Świnoujścia i okolic. Szczególne znaczenie tu ma fakt, że producent i autor zdjęć doskonale poznał życie tej przyrody, a ptaków w szczególności i potrafił pokazać wspaniałe i najbardziej istotne szczegóły tej natury. Tą umiejętność autora zdjęć nie jest w stanie zastąpić najlepszy sprzęt w rękach nawet wytrawnych fotografików. Pan Krzysztof Chomicz tą umiejętność posiadł i stworzył niepowtarzalne dzieła, tak dzieła nie boję się użyć tego słowa. Zanim te filmy zostaną oficjalnie zaprezentowane przez Telewizję Polską to autor stworzył krótki film promujący pełną wersję filmu „Świnoujście – wiosna”. Za zgodą i przyzwoleniem producenta chciałbym wszystkim zaprezentować tą skróconą wersję dającą przedsmak tego, co będzie można zobaczyć w pełnej wersji. Z posiadanych przecieków wiem, że posiada materiały realizuje kolejne odcinki LATO i JESIEŃ czyli całość zamknie się pod nazwą CZTERY PORY ROKU. Czy jest on lepszym fotografikiem czy filmowcem to pozostawiam Wam do własnej oceny. Wiesław Król

 


Wiesław Król
 
Data pliku video: 2017-06-30, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Świnoujście – miasto na prawach powiatu w województwie zachodniopomorskim położone na trzech dużych (Uznam, Wolin, Karsibór) i 44 małych wyspach, zajmując łącznie powierzchnię 197,23 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Morze Bałtyckie z 10 kilometrową plażą, rzeka Świna, rezerwaty przyrody (Karsiborska Kępa, Karsiborskie Paprocie), Delta Świny oraz wydma szara i wydma biała.

  Do zabytków prawnie chronionych należą między innymi: wieża garnizonowego kościoła luterańskiego pw. Marcina Lutra z 1904 r., zespół fortów twierdzy Świnoujście nad Świną, Park Zdrojowy z XIX wieku, zabytkowe kamienice ( ul. Armii Krajowej 13 z ok. 1904 r., ul. Bolesława Chrobrego 21 z 1908 r., ul. Hołdu Pruskiego), dawny ratusz z 1805 r., gimnazjum z lat 1922-27, dawna stocznia z lat 1897-1903,  gmach poczty z 1878 r., zespół rzeźni z 1911 r. przy ul. Kościuszki 15 czy Latarnia Morska z lat 1854-57.

  Świnoujście ma status uzdrowiska - znajduje się tu 15 zakładów lecznictwa uzdrowiskowego.

  Położenie Świnoujścia stwarza korzystne warunki dla rozwoju gospodarki morskiej i turystyki. Głównymi przedsiębiorstwami gospodarki morskiej są: Morska Stocznia Remontowa, Euro Terminal, Polska Żegluga, Terminal Promowy Świnoujście czy Unity Line.

  W Świnoujściu znajduje się terminal promów morskich łączący Europę środkową i południową ze Skandynawią oraz polsko niemieckie przejscia graniczne Świnoujście-Ahlbeck i Świnoujście-Garz.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola