Belka
Środa, 20 Lutego 2019   imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świnoujście - prom, czyli jak dojechać do Świnoujścia samochodem

 
Świnoujście położone jest głównie na dwóch wyspach: Uznam i Wolin. Rynek znajduje się na wyspie Uznam. Dostać się tam można, jadąc samochodem, jedynie promem. Szok! (drogą lądową można tam dojechać jedynie z terenu Niemiec). Ludzie nie mieszkający w Świnoujściu, mogą bezpłatnie korzystać z promu Karsibór w ciągu drogi krajowej nr 93, pomiędzy ulicami Karsiborską a Pomorską. Druga przeprawa promowa zarezerwowana jest dla mieszkańców Świnoujścia. Jak wygląda skorzystanie z promu? Bardzo prosto. Podjeżdżasz do miejsca gdzie przypływa prom. Zazwyczaj jest kolejka, ale na prom wjeżdża dużo samochodów. Prom odpływa mnie więcej co 20 min. (pływają dwa promy naprzemiennie). Gdy prom przypłynie, należy zastosować się do poleceń wydawanych przez pracowników promu. Będą samochodem w Świnoujściu polecam podjechać do pobliskiej miejscowości Ahlbeck w Niemczech (6,5 km z centrum Świnoujścia) i pójść na bulwar przy plaży (super klimat wypoczynkowy).

 


videoonlineyou
 
Data pliku video: 2012-08-28, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Świnoujście – miasto na prawach powiatu w województwie zachodniopomorskim położone na trzech dużych (Uznam, Wolin, Karsibór) i 44 małych wyspach, zajmując łącznie powierzchnię 197,23 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Morze Bałtyckie z 10 kilometrową plażą, rzeka Świna, rezerwaty przyrody (Karsiborska Kępa, Karsiborskie Paprocie), Delta Świny oraz wydma szara i wydma biała.

  Do zabytków prawnie chronionych należą między innymi: wieża garnizonowego kościoła luterańskiego pw. Marcina Lutra z 1904 r., zespół fortów twierdzy Świnoujście nad Świną, Park Zdrojowy z XIX wieku, zabytkowe kamienice ( ul. Armii Krajowej 13 z ok. 1904 r., ul. Bolesława Chrobrego 21 z 1908 r., ul. Hołdu Pruskiego), dawny ratusz z 1805 r., gimnazjum z lat 1922-27, dawna stocznia z lat 1897-1903,  gmach poczty z 1878 r., zespół rzeźni z 1911 r. przy ul. Kościuszki 15 czy Latarnia Morska z lat 1854-57.

  Świnoujście ma status uzdrowiska - znajduje się tu 15 zakładów lecznictwa uzdrowiskowego.

  Położenie Świnoujścia stwarza korzystne warunki dla rozwoju gospodarki morskiej i turystyki. Głównymi przedsiębiorstwami gospodarki morskiej są: Morska Stocznia Remontowa, Euro Terminal, Polska Żegluga, Terminal Promowy Świnoujście czy Unity Line.

  W Świnoujściu znajduje się terminal promów morskich łączący Europę środkową i południową ze Skandynawią oraz polsko niemieckie przejscia graniczne Świnoujście-Ahlbeck i Świnoujście-Garz.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola